HEMEN BAŞVUR Ankara üniversite hazırlık kursları | Kızılay Dershane

Ankara üniversite hazırlık kurslarıAnkara üniversite hazırlık kursları

Ankara üniversite hazırlık kursları, her yıl yüzlerce bireyin üniversite umutlarına destek olmaktadır. Kaliteli ve kapsamlı eğitim programları ile kursiyerlerini sınava en iyi şekilde hazırlayan Ankara üniversite hazırlık kursları, 2020 TYT AYT sınavı hazırlığındaki adaylar için de en çok tercih edilen kurumlar olmayı başarmıştır.

Üniversite sınavına hazırlık

TYT, AYT hazırlık kursları; üniversite sınavının AYT, TYT ve YDT oturumlarına katılacak adaylar için farklı eğitim programları düzenlemekte ve her bireye kendisine en uygun olan programdan yararlanma olanağı sağlamaktadır. Adaylar bu eğitimlerin tümünden yararlanabileceği gibi ihtiyaç duydukları herhangi bir programdan da yararlanabilirler. Bu anlamda en çok tercih edilen grup; Ankara AYT hazırlık dershaneleri gibi, sınavın en zorlu oturumu olan Alan Yeterlilik Testine uygun eğitim verenlerdir. Bilindiği gibi TYT sınavı adayların temel yeterliliğini test ederken, AYT sınavında başarı sağlayabilmek için alan bilgisinin oldukça iyi düzeyde olması gerekmektedir. Ayrıca TYT sınav sonucu YKS genel puanının %40’lık bir bölümünü oluştururken AYT sınav puanı YKS genel puanını %60 gibi ciddi bir oranda etkilemektedir. TYT sınavında yeterli puanı almak için temel eğitime ek olarak biraz kişisel çaba yeterli gelebilirken AYT sınavı için kesinlikle profesyonel bir kurumdan destek alınmalıdır. Tabi ki; üniversite sınavı gibi bireylerin tüm geleceğini bağladığı bir sınav riske atılamayacak kadar önemli olduğundan, adayların çok büyük bir kısmı Ankara üniversite hazırlık kursları gibi kurumlarda verilen her iki eğitimden de yararlanmayı seçmektedir.  

AYT sınavı adayların okul ve bölüm tercihi doğrultusunda girilen bir sınavdır. Adaylar tercih edecekleri bölümler için geçerli olacak puan türüne uygun derslere ait testleri cevaplar ve bu testler üzerinden puan hesaplaması yapılır. Yani; adaylar sayısal, sözel ya da eşit ağırlıklı puan türlerinden yalnızca birinden yararlanabilir ve tercihlerini bu puan türüne uygun olan bölümler arasında yapabilirler. Kursların AYT programlarında da bireyin hedeflediği puan türüne uygun olan eğitim programına devam etmesi sağlanır. Bu anlamda AYT kursları; AYT sözel, AYT sayısal ve AYT eşit ağırlıklı olmak üzere üç ayrı programda verilir ve aday bunlar arasından kendi hedefine en uygun olanı seçerek sınava daha kapsamlı bir şekilde hazırlanabilir.

Etimesguttaki Dershaneler

İnsanlar doğuyor ve büyüyor. Büyürken gelişiyor, öğreniyor ve öğrendikçe daha çok gelişiyor. Öğrenmek ise hem yaşayarak hem de okuyarak olur. Eğiti...

← Devamını Oku

Mamak mezun kurs fiyatları

Dershane eğitimi özel olarak verilen ücretli bir eğitimdir. Dershaneler öğrencilerin sınavlarda daha başarılı olabilmelerine ve aynı zamanda eğitim...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar