HEMEN BAŞVUR Dershane Ümitköy | Kızılay Dershane

Dershane ÜmitköyDershane Ümitköy

Dershane Ümitköy

Dershane Ümitköy konusuna geçmeden önce sizlere Ümitköy semtini tanıtacağım. Ümitköy başkent Ankara şehri içerisinde yer alan bir semttir. Ankara ilinin Yenimahalle ilçesi içeresinde yer almaktadır. Çayyolu semtine oldukça yakındır. Yenimahalle ilçesinin şehir merkezine yaklaşık olarak on kilometre mesafede yer almasının yanı sıra Ankara şehir merkezine beş kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezine yakın olması, gelişmiş bir semt olması ve ulaşımda hiç sıkıntı yaşanmaması nedeni ile son yılların yükselen değerleri arasında girmektedir. Ankara halkının gözdesi haline gelen Ümitköy semti kendisi geliştirmeye devam etmektedir. Çok sayıda eğitim imkanı sunan kurumlara sahip olan bu semtte aynı zamanda öğrenci nüfusu da azımsanmayacak kadar fazladır. Merkezi bir konumda yer alamsı ve son yıllara da gelişme göstermesi nedeni ile yapılacak yatırımların belirli adresi haline gelen bu semte hem konut projeleri hem de yeni eğitim kurumları talip olmaktadır. Mevcut yapılan eğitim kurumlarının yanı sıra mevcut olan eğitim kurumları oldukça kalabalıktır. Hem devlet kurumları hem de özel kurumlar bulunmaktadır. Öğrencilere sınavlarında ve de derslerinde yardımcı olabilmek adına dershaneler de Ümitköy semtinde bulunmaktadır.

ÜMİTKÖYDEKİ DERSHANLERDE EĞİTİM VEREN ÖĞRETMENLER

Dershane Ümitköy konusunda burada yer alan öğretmenlerden söz edelim. Dershaneler öğretmen seçimi çok önemlidir. Öğrencilerin geleceğini belirleyen sınavlara hazırlayan eğitimcilerin kaliteli ve bu sınavlar hakkında oldukça donanımlı olması gerekmektedir. Dershane Ümitköy denildiğinde de kaliteli öğretmenleri eğitim verdiği kurumsal eğitim kurumlarının yer aldığı dershaneler gelmektedir. Dershaneler öğret seçimin de bulunurken oldukça ince detaylara takılmakta ve öğrenciyi başarıya ve zirveye taşıyabilecek, o noktalara ulaşmasında yardımcı olabilecek eğitimcileri kadrolarına katmaya çaba göstermektedirler. Öğretmenler öğrencilerin hayatlarında önemli bir geçiş noktasına sahip olan sınavların analizleri iyi yapmalı ve öğrencileri doğru pratik bilgilerle başarıya ulaştırmalıdır. Hem yaşıtları hem de süre ile yarış halinde bulunan öğrencilere aynı zamanda süreyi iyi kullanabilme dersleri de verilmelidir.

DERSHANELERDE VERİLEN SINAVA YÖNELİK EĞİTİMLER

Dershaneler öğrencilerine kazandırdıkları başarıların kendilerini de başarıya taşıyacaklarını ve isimlerini duyuracaklarını bildikleri için sınav odaklı bir çalışma içerisine girmektedir. Sınavda ö-çıkacak konular üzerinde yoğun bir çalışma sunmakta bu çalışmalar aylarca devam etmektedir. Bu süre içerisinde öğrencilerine hem dersler anlatılmakta hem de deneme sınavları ile öğrenciye pratiklik kazandırılmaktadır. Eksik oldukları noktalarda ek dersler ile takviye yapan dershaneler sınava bir ya da iki ay kala derslerin tamamını bitirip kalan bu sürede tüm konuları önemli noktaların vurgu yaparak tekrar etmektedir. Bu durum kamp dönemi olarak bilinmektedir. Bu sürede yeni eklenen konular var ise öğrencilere bu konularda dersler anlatılmaktadır. Sınav sonuçları açıklandığında öğrenci ile irtibatlarını koparmayan dershaneler doğru okul tercihinde bulunabilmeleri için öğrencilerine yardımcı olmakta ve rehberlik hizmeti sunmaktadır. Bu rehberlik servisini sadece kendi öğrencilerine değil talepte bulunan diğer öğrencilerine sunmaktadırlar.  Ümitköy’deki dershanelerde diğer dershaneler gibi aynı çalışma prensibi içerisinde yer alan dershanelerdir.

Bugünkü yazımda sizlere Dershane Ümitköy hakkında faydalı olabilecek bildiler aktarmaya çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Özel Okul Bursluluk hakkında faydalı olabilecek bilgiler vermeye gayret edeceğim.

Batıkent dershane ücretleri

Batıkent dershane ücretleri zamanla artabilir ancak bizim dershanemizde bu tarzda artışlar yaşanmamıştır. Öğrencilerin ve ailelerinin maddi durumu ...

← Devamını Oku

Ankarada en iyi sayısal dershane

Ankarada en iyi sayısal dershane olarak, öğrencilerimizin daha iyi gelecek planları yapmaları için, onlara birçok konuda ders vermekte ve onlarla e...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar