HEMEN BAŞVUR HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM? | Kızılay Dershane

HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM?

Kızılay Dershane HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM?


HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM?

Bu kaçamağın adı sinema olmasın mı?  Gelin öncelikle sinemanın üzerinden bir geçiş yapalım. Sinema, geçmişten günümüze televizyon ve internetten sonra iletişim araçları içerisinde en etkili olanlardan birisidir. Özellikle halk eğitimi açısından sinema genel kültürü arttırıcı bir sistemdir. Konuşmak, yemek yemek, içmek, giyinmek gibi çeşitleri durumlarda davranış değişikliğini olumlu yönde etkilemektedir. Bir filmi televizyonda izlemenin etkisi başka koskoca bir ekranda yani sinema ortamında izlemenin ise zevki bambaşkadır. İletişim araçları içerisinde film, en yaygın olan okuma yazması olmayan kimselere bile kolayca hitap edebilen, kolay anlaşılabilen hareketli resim, söz, yazı ve müzikle oluşmuş bir anlatım olanağıdır. Bizler için genel kültürü arttırıcı bir araçtır. Bu kadar çalışma temposunun içinde haftanın bir günü sinema kaçamağı yapsak fena olmaz mı?

Ankara Dershanelerinden Ankara Kızılay Ortadoğulular eğitim kurumu öğrencilerin yoğun çalışma temposunda uzman rehber hocaları ile her haftanın bir günü toplu sinema organizasyonları gerçekleştirmektedir. Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu 9 katlı binası ve şubeleri ile kuruma girişinizden tutun en son katına kadar hizmet veren uzman ekipleri ile öğrencilerimize ve ebeveynlerimize bir aile ortamı yaratmaktadır. Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumunun buradaki amacı öğrencilerin disiplinli bir sistem içerisinde yoğun çalışmalarını gerçekleştirir iken hep birlikte bazı zamanlarda sosyal faaliyetler içerisinde de bulunmaktır. Biraz mola vermenin beynimizi rahatlatmanın ve eğlenmenin kime ne zararı olabilir ki?  Bence süper bir motivasyon projesi.

Sinema büyük bir potansiyel. Sanat ve Kültür bakımından kitlelerle iletişim kurmada da bir köprü görevini görmektedir. Karakterlerinin üstlendikleri roller ile adeta bizlerin yaşantılarını da özetler sinema. O bakımdan çok zengin bir anlatım dili olmakla beraber hayal gücümüz genişler, duygularımız olgunlaşır, beynimiz dinlenir.

Ankara Kızılay Dershanelerinden Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu Haydi Çocuklar sinemaya projesi ile sadece çocukların film izlemesi mantığına dayalı değil kültürel faaliyetlerini geliştirme imkanı da yaratmaktadır. Bugün sinema, yarın müzeler, yarından sonra spor aktiviteleri kim bilir J bu da işin diğer sürprizlerinden biri olsun şimdilik..

Ankara Kızılay Dershanelerinden Ortadoğulular Eğitim Kurumu bu projede sosyal faaliyetlerinin plan ve programlamalarını yaptıktan sonra alanında uzman rehberlik hocalarımız bire bir ebeveynler ile iletişime geçerek öğrencilerimizin adına izin alırlar ve gerekli bilgilendirmeleri yaparlar. Hatta size bir iyi haberim daha var J birkaç saatliğine çocuklarınızla çocuk olmaya ne dersiniz? İsteyen ebeveynlerimiz de çocuklarımızın yanında bu muhteşem sosyal etkinliğe katılabilirler. Gerekli izinler alındıktan sonra toparlanma yapılır servislerle toplu şekilde Ankara Kızılay dershanesi Ortadoğulular Eğitim Kurumunun anlaşmalı olduğu sinemaya gidilir mısırlar alınır, koltuğa rahat rahat kurulunur ve film izlemenin keyfi bol bol ders çalışmanın acısını çıkara çıkara huzurla izlenmeye başlanılır. Hatta Ankara Dershanelerinden Ortadoğulular Eğitim Kurumu çatısı altında 2002 den beri İngilizce de hizmet vermekte olan Ankara Kızılay Prestige English olarak da İngilizce eğitimi alan öğrencilerimiz de alt yazılı filmlerde İngilizcelerini pekiştirmelerine yarayacak izleme, duyma ve anlama pratiklerini de bu şekilde geliştirmelerini sağlamaktadır.

Sinemanın bizlerin ve çocuklarımızın hayatında ki yeri gerçek veya gerçek olması mümkün olan bir olayın beyaz perdeye aktarılıp bize sunulmasıdır. Güzel sanat dallarından bir tanesi olan sinema en başta bizleri ve çocuklarımızın sosyalleşmeleri açısında da önemli bir araçtır. Sinema güldürür, eğlendirir, düşündürür ve birçok duyguyu bir arada yaşamamıza sebep olur.

Ankara Kızılay Dershanelerinden Ortadoğulular Eğitim Kurumu daha önce de söylediğimiz gibi bu sosyal faaliyetlerinde ki amacı yoğun ve stresli çalışma ortamından birazda öğrencilerimizi kurtarıp onları rahatlatmak, dinlendirmek, geliştirmek, mutlu etmek ve güzel ortamlarda iletişimlerini sağlamaktır. Çocuklarımızın üzerlerine sürekli ders çalış, ders çalışmalısın, çalıştın mı gibi baskılar oluşturursak ki maalesef birçok ebeveynlerimizde bu tartışılmaz söz konusu sürekli bu şekilde ki söylemlerle çocuklarımızı bunaltır ve derslerden uzaklaştırırsınız. Bizler Ankara Kızılay Dershanesi Ortadoğulular Eğitim Kurumu Olarak öğrencilerimizin sürekli bu tarz sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını görüyoruz. Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu uzman psikolog ekibi ile öğrencilerimizin ve ebeveynlerimizin bu sıkıntılarında üstesinden gelecek birebir çalışmalarını da yürütmeye devam etmektedir. Öğrencilerimizle ayrı, ebeveynlerimizle ayrı, sonrasın da da birlikte iletişime geçilerek yapılan birkaç seanslık uygulama sonrasında ailelerimizin bu konuda artık daha rahat ve daha olgun bir bakış açısıyla karşımızdalardır. Bu durum onları mutlu ettikçe bizleri de çok mutlu etmektedir.

 Sözün kısası arada kaçamaklar iyidir J Ankara Dershanelerinden Ortadoğulular Eğitim Kurumu haydi çocuklar sinemaya adını verdiği sosyal faaliyetler ile hem çocuklarımızı hem de ebeveynlerimizi çok mutlu etmektedir. Ankara Kızılay Ortadoğular Eğitim Kurumu ders çalışma çalıştırma ticarethanesi değil günlük hayatımız da  da olduğu gibi çalışarak da, öğrenerek de, dinlenerek de ve sosyal faaliyetlerde bulunarak da başarıya ulaşabilecekleri bir aile eğitim kurumudur. Bir ebeveyn olarak çocuğunuzu gönderdiğiniz kurumun sadece çalış odaklı yerlerde mi içiniz rahat olur yoksa Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu gibi bir eğitim hanede sizler ve çocuklarınız için her anlamda sizin memnuniyetinize yönelik bu kadar hassas hizmet veren bir kurumda mı gözünüz kapalı içiniz rahat olur. Ben kendi fikrimi söyleyeyim tabi ki de Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu.

Haydi bakalım bu kadar yoğun ve stresli çalışmanın ardından biraz mola diyoruz ve haydi çocuklar sinemaya…

Ankara Kızılay Etüt Merkezleri

Bilindiği üzere günümüzde 4+4+4 sistemine bağlı olarak ilk ve ortaöğretimlerinin büyük bölümünde tam zamanlı uygulaması vardır. Bu sistemde öğrenci...

← Devamını Oku

Kızılay Dershaneleri

Dershaneleri okullardan ayıran en önemli özellik çalışma alanlarının merkezi sınav odaklı olmalarıdır. Öğrenciler okullarda verilen eğitim öğretimi...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar