HEMEN BAŞVUR Kızılay Dershaneleri | Kızılay Dershane

Kızılay DershaneleriKızılay Dershaneleri

Dershaneleri okullardan ayıran en önemli özellik çalışma alanlarının merkezi sınav odaklı olmalarıdır. Öğrenciler okullarda verilen eğitim öğretimin yetersiz olduğu konusunda çoğunlukla hem fikirdir. Okul sistemi öğrencilerin bilgi eksiklerini karşılayamamaktadır. Sadece akademik yetersizlikler değil, rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanlarında da bazı yetersizlikleri bulunduğu bilinmektedir.

            Dershaneler 1965 yılından sonra daha çok takviye kursları şeklinde faaliyet göstermiş olup, 1970’li yıllarda çok sayıdaki şehirde özel dershaneler faaliyet göstermeye başlamıştır. 1984 yılında kapatılmalarına karar verilen dershanelerin aynı yıl bir yasa ile tekrar faaliyetlerine devam etmeleri kararlaştırılmış ve bu yasa ile ÖZ-DE-BİR çatısı altında kendilerine yasal kimlik bulmuşlardır. 2015 yılından geçerli olmak üzere dershanelerin faaliyetlerine tümüyle son verilmiş ve Özel Öğretim Kursları adı altında faaliyetlerine kısıtlamalar getirilmiştir. Günümüze gelinceye kadar okullarımızda öğretim faaliyetlerinde fiziki olanaklarda kısmen iyileştirmeler olmakla birlikte, eğitim alanında yeterli mesafe kaydedilememiştir. İşte bu durum günümüzde de dershanelere olan ilginin devamını sağlamaktadır.

            Ankara, dershanelerin sayısal anlamda ve kalite yönünden öncü şehirlerindendir. Dershaneler (yeni adıyla Özel Öğretim Kursları) Ankara’nın tüm ilçelerinde faaliyet göstermektedir. Çankaya dershaneleri arasında Kızılay Dershaneleri ise alanında uzman ve tecrübeli eğitimcileri ve yaklaşık 10 aylık çalışma programları ile öğrenci ve velilerine hizmet vermektedir. Kızılay Dershaneleri etütler, soru çözümleri, özel dersleri, deneme sınavları, öğrenci kampları, vs. gibi çalışma programları ile öğrencileri sınavlara hazırlamaktadır. Eğitim alanında ise zengin çalışma programları ile Psikolojik ve Rehberlik alanında uzman kadroları ile çalışmalarını devam ettirmektedirler. Kızılay Dershaneleri konumları, ulaşım kolaylıkları ve kaliteleri ile de en çok tercih edilen dershaneler arasındadır. Çankaya Dershaneleri arasında Kızılay Dershaneleri dershane fiyatları ile de son derece uygundur. Uygun taksit seçenekleri ile velilere zorluk çıkarmamaktadırlar. Lise öğretiminde müfredat çok çeşitlilik göstermiş, gereksiz bilgilerle doldurulmuştur. Bu yüzden öğretmenler alt yapısı yeterli olmayan öğrencilere yoğun programları öğretmekte, öğrenciler ise öğrenmekte zorluk çekmektedir. Bu anlamda Kızılay Dershaneleri takviye dersleri ile desteklenmiş bilinçli eğitim ve öğretim kurumlarını barındıran Çankaya Dershanelerinin başında gelmektedir. Ankara’nın tüm bölgelerinde elbette kaliteli eğitim ve öğretim imkânları sunan dershaneler vardır, ancak Kızılay Dershaneleri dershanelerin ilk yerleşkesinin Kızılay olduğu düşünülürse profesyonel, ancak amatör ruhla faaliyet gösteren, kaliteli, modern, alanında uzman kadroları ile hizmet veren, yılların deneyimlerini barındıran ve öğrenci merkezli faaliyet göstermektedir. Dershaneler öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarının en belirleyici faktörleri olmuştur. Okul sınavlarında başarılı olmak ve yaşamları boyunca rahat edebilecekleri bir mesleğe sahip olmak için öğrencilerin büyük bir kısmı bir dershaneye gitmek zorundadır. Bu ülkemizin bir gerçeğidir. Bu anlamda öğrenci velileri tercih edecekleri dershanelerde eğitim kalitesinin yanı sıra fiyat konusunda da seçici olmak zorundadırlar. Kızılay Dershaneleri dar gelirli aileler için de uygun ödeme planları sunmaktadır. Ayrıca, dershanelerde veliler erken kayıt dönemlerinde avantajlı fiyatlardan da faydalanabilmektedir. Bunun için erken kayıt dönemlerinde kayıt yaptırabilmektedir.

            Dershanelerin konumları, öğretmen kadroları, ve yayınlarının kalitesi yanında Kızılay Dershaneleri üniversitelere yerleşen öğrenci sayıları, deneme sınavlarının sıklığı, etüt sistemi, genel tekrar ve soru çözümleri, öğrenci grupları, öğrenci takip sistemleri, vs. konularında da öğrenciler için en uygun konumdadır.

            Bazı dershaneler Butik dershane hizmeti de vermektedir. Kızılay bölgesinde 8-12 kişilik sınıflarda hizmet veren dershaneler de çoktur. Bu dershanelerde az sayıda ve kaliteli öğrenci yetiştirmek amaçlanmaktadır. Öğrencilerin her biri Öğrenci Takip Merkezine kaydedilerek başta akademik başarıları ve gelişimleri olmak üzere yakından takip edilmektedir.

Kızılay Dershane HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM?

HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM?

Bu kaçamağın adı sinema olmasın mı?  Gelin öncelikle sinemanın üzerinden bir geçiş yapalım. Sinema, geçmişten günümüze televizyon ve internetten so...

← Devamını Oku
Kızılay Dershane ÖĞRENME ZORLUĞUNDA Kİ ETKİLERİ KALDIRIN

ÖĞRENME ZORLUĞUNDA Kİ ETKİLERİ KALDIRIN

Bazı öğrencilerimiz okumayı pek sevmezler ve zorluk çekerler bu durumlar tabi ki yaşa bağlı değildir. Okuma zorluğu çeken öğrenciler buna bağlantıl...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar