Kızılay YKS Kursu | En İyi Kızılay YKS Kursu Fiyatları Yorumları Listesi

Kızılay YKS Kursu | En İyi Kızılay YKS Kursu Fiyatları Yorumları Listesi; Ankara’da yaşayan üniversite sınavlarına hazırlanan bir öğrencinin mezun olsun ya da olmasın mutlaka bir YKS kursu araştırması olur. YKS kursu araştırırken öğrenci ya da veli bütün imkânları düşünür.

Bu konuyla ilgili bilgi vermek için iki aileden duyduğum bir hikâyeden örnek vereceğim. Bir aile maddi durumu yetersiz fakat çocuğunun eğitimini tam olarak desteklemek istiyor. Bunun için elinden gelen her şeyi yapacak bir baba var karşımızda yani. Bu baba kurs YKS kursu için araştırma yapıyor. Bu araştırmaya önce kendi semtinden başlıyor. Fakat görüyor ki durum hiç de iç açıcı değil. Fiyatlar çok yüksek, taksitlendirmede anlaşamıyorlar çünkü bu babanın sabit bir geliri yok. Çaresiz baba ne yapacağını şaşırıyor ve ona Kızılay YKS kurslarına bakmasını söylüyorlar. Çünkü bulunduğu semtte bu kurslar bir kısır döngüde fakat Kızılay YKS kursları daha kitlesel bir yapıda her bütçeye uygun YKS kursu var mutlaka senin için uygun olan birine denk gelirsin diyorlar.

YKS Kurs Araştırması;

Bunun üzerine baba Kızılay YKS kurslarını ziyarete gidiyor ve kendi bütçesine uygun bir kurs buluyor. Çocuğu önce her YKS kursunda genellikle olan seviye belirleme sınavına giriyor. Sonuç tabi ki çocuk bu sınavda en iyi öğrenci olarak seçiliyor. Ailenin durumunu iyi bilen yönetim bu öğrenciye destek oluyor. Sene sonunda bu öğrenci bir üniversitenin tıp fakültesini kazanıyor. Böyle başarı hikâyelerini ben çok seviyorum. Umarım başarı hep yanında olur. Birde diğer ailenin durumuna bakalım. Burada ki babanın maddi hiçbir problemi yok. Çocuğuna bu güne kadar her türlü imkânları yaşatmış. Kendisi de zaten varlıklı bir aileden gelmiş bir baba.

Bu öğrenci kreşten tutun liseye kadar bütün eğitim hayatı
boyunca en iyi okullarda okumuş. İyi okullarda eğitim gören bu öğrencinin durumu çokta kötü değil. Bu öğrenci daha çok dil alanına yatkın. Zaten okullarında İngilizce, Fransızca, Almanca gibi diller almışlar. Öğrencinin de dil eğitimine yatkınlığı iyi olunca kendisine bu alanda tercih yapabileceği bölümlere yönlendirdiler. Kızılay YKS kurslarında eğitim almadı, genellikle özel ders aldı.. Ben bu iki aileyi de ziyarete gittim. Tıp kazanan öğrencinin evinde gerçekten çok iyi ağırlandım. Hem ailesiyle hem de öğrenciyle çok güzel sohbet ettik. Diğer ailenin evine gittiğimde ise bir hayli öğrenciyi görmedim. Başta o evde yok sandım meğer odasında bilgisayarda yabancı dizi izliyormuş. Annesine nerde olduğunu sorduğumda odasında olduğunu öğrendim… Annesinin durumu anladığını sanıyorum ki çocuğunu çağırmak için yanımızdan ayrıldı ve beraber geldiler. Öğrencinin yüzü biraz asıktı. Hoş geldiniz bile demedi.

Burada anlatmak istediğim şu; maddi durumlarınızla çocuklarınızın geleceğini belirleyebilirsiniz evet ama çocuğunuza elinizden gelen bütün imkânları vermeye çalışırken bunu sadece maddi anlamda algılamayın. Çocuğunuza manevi bir takım değerleri öğretin. Onlar suratsız, insan ilişkileri gelişmemiş bir yabancı dil öğretmeni yada güler yüzlü bir hekim olabilirler…

Kızılay YKS Kursu | En İyi Kızılay YKS Kursu Fiyatları Yorumları Listesi

YKS yani yükseköğretim kurumları sınavı diye adlandırılan ve tüm öğrencilerin korkulu rüyası bir o kadar da hayali olan sınav, yükseköğretime geçiş sınavları adı altında yurt genelinde uygulanmakta ve öğrenciler içerisinden belirli kriterlere göre başarı sıralaması yaparak seçimler yapmakta ve uygun görülen yükseköğretim kurumlarına yerleştirmekte olan bir sınav sistemdir. Yükseköğretim kurumlarının sayısı ve kontenjanı belirli sınırlarda olunca, her yıl artan öğrenci sayısıyla maalesef ki örtüşme sağlayamamaktadır. Bizler Kızılay YKS kursu olarak, değerli öğrencilerimizi farklı beceri, bilgi ve donanımlar kazandırarak diğer öğrencilerden bir adım öne geçirmeyi, Yükseköğretim kurumları sınavında başarılar almalarını ve istedikleri okullara yerleşmelerini hedeflemektedir.

YKS Kursları Zorunlu mudur?

Hiç bir kurs elbette ki resmi olarak ya da Milli Eğitim Bakanlığı’nca örgün öğretim gibi zorunlu değildir. Diğer yandan, eğitim şartları ve öğrenci sayıları göz önünde bulundurulduğunda, eğitim hayatının kalitesi ve gelecek için maalesef ki büyük gerekliliği olduğu su götürmez bir gerçektir. Sınav sistemine uygun olarak eğitim veren Kızılay YKS kursu ve benzeri kurslar, çocuklara okullardan farklı olarak girecekleri sınav konusunda bilgilendirmeyi hedeflemektedir.

Sınava yönelik konu çalışmaları, stresle başa çıkma, zamanı iyi değerlendirme, hızlı düşünme ve hızlı çözüm yolları bulma gibi ders dışı fakat sınav başarısı için oldukça önemli ip uçları da vermeyi hedeflemektedir. Böylelikle öğrenciler sınav anında bilgilerini nasıl derleyeceği ve kullanacağı konusunda bilinçli davranarak, sorunsuz şekilde bilgilerini ortaya koyabilmektedirler. Kesinlikle katılım zorunluluğu olmayan Kızılay YKS kursu başarılı olmayı hedefledikleri sınav için öğrencilere, sınav sistemine yönelik destek eğitim vermekte olan bir kurumdur.

Tamamen yükseköğretim kurumu sınavlarına odaklı olarak eğitim veren kursumuz, çocukları yerleşmek istedikleri yüksek eğitim kurumlarına yönelik olarak hazırlamayı ve girecekleri sınavda yüksek başarılar elde ederek istedikleri okula yerleşebilmelerini hedeflemektedir. İşte bu anlamda öğrencilerin istedikleri okullara yerleşebilmeleri yani elde ettikleri başarı, öğrencilerin nezlinde kursumuzun başarısı olmaktadır. Bir YKS kursu seçerken dikkat etmeniz gereken konu, sizden önceki dönemlerde kursun sınavlarda göstermiş olduğu başarı yüzdesi ve sizin öğrenim görmeyi hedeflediğiniz yükseköğrenim kurumu için yerleştirebilmiş olduğu öğrenci sayısı olmalıdır.

Kızılay YKS Kursu | En İyi Kızılay YKS Kursu Fiyatları Yorumları Listesi

Yükseköğretim kurumları sınavına hazırlanan gençler için doğru kursu bulmak çok önemli. Öğrenciler sınav döneminde başarıyı arttırmayı, sistemli ve planlı bir şekilde çalışmayı sağlayacak bir desteğe ihtiyaç duyuyor. Bu yazmızda size yardımcı olacak YKS kursları kızılay ile ilgili bilgiler paylaşacağız.

YKS kursları kızılayda her geçen gün artış gösteriyor. Ankara’nın merkezi olan kızılay da farklı vaadleri pek çok YKS kursu bulunuyor. Önemli olan bu kurslar arasından öğrenciye en büyük desteği sağlayacak, eğitim kalitesi yüksek olan bir kurs bulmak.

YKS kursları Kızılay’da ne kadar?

YKS Kızılay kursları çok çeşitli olarak karşımıza çıktığı için bu süreçte karar vermek bir hayli zor oluyor.

Yüksek öğretim kurumları sınavı, 3 oturumdan olarak karşımıza çıkmaktadır.İlk oturumda TYT temel yeterlilik testi, ikici oturumda Alan yeterlilik testi AYT, üçüncü oturumda YDT yabancı dil testi olarak karşımıza çıkmaktadır.

YKS sınavı kaç soru?

YKS ilk oturumda adaylara; Türkçe 40, Matematik 40, Sosyal Bilimler 20, Fen Bilimleri 20 soru olarak karşımıza çıkmaktadır. 2.oturum Türk Dili ve Edebiyatı- Sosyal Bilimler 40 soru, Matematik toplam 40 soru, Fen Bilimleri toplam 40 soru, Sosyal Bilimler 40 soru şeklinde karşımıza çıkıyor. YKS 3. oturum ise 80 Yabancı Dil sorusundan oluşmaktadır.

Yeni sistem ile alım yapacak bölümlerde 4 yıllık lisans bölümü AYT, 2 yıllık ön lisans bölümü, dil bölümleri ise YDT ile alım yapıyor.

YKS kursları kızılay ile ilgili hergün internet üzerinden araştırma yapılıyor.İnternette bu konuyla ilgili farklı kişilerin deneyimlerinden elde ettiği sonuçlar yer alıyor. YKS kursları kızılayda oldukça fazla olduğu için kara vermek zor bir hal alıyor. Öğrenciler için geleceklerinin şekillenmesini sağlayacak YKS bir hayli endişelendiriryor.

YKS kursları hazırlık döneminde öğrencilere olduğu kadar veliler ve dershanelerede görev düşüyor. Öğrencilerin bu yoğun çalışma döneminde endişelerinin azalması, planlı çalışma düzeninin oluşması, öğrencilere evdeki desteğin sağlanması konusunda velilerin desteğine ihtiyaç duyuluyor.

Yükseköğretim kurumları sınavı ile öğrenciler hayatlarının dönüm noktası olan üniversiteye girmek için emek veriyorlar. Emeklerinin karşılığını almak isteyen kişiler sınav döneminde dershane desteğine ihtiyaç duyuyor. YKS kursları, sınav dönemine daha iyi hazırlanmak için öğrencilere destek sağlıyor.

Kızılay YKS Kursu | En İyi Kızılay YKS Kursu Fiyatları Yorumları Listesi

Bu yil lise sona gectim. artik sinav kapiya dayanmisti.hayalini kurduğum universiteye kavusmama az kalmisti.bir an once sağlıklı bir plan yapip bu plan cercevesinde hedefime ilerlemeliydim.sinav maratonu uzun soluklu gibi gorunse de zaman hizli bi şekilde akıp gidecekti.ustelik daha once sinava hazirligim olmadigi için tecrubeli de değildim.oysa sinavda basarili olmak için hatalari en aza indirmek gerekiyordu.bunun da ancak güvenebileceğim bir kurumun yardimiyla olacağına karar verdim.madem tek başıma bu isi istediğim seviyede yapamayacaksam ne yapmaliyim diye kendime sordum.

Heyecanla bilgisayarın başına gectim.evim kizilaya cok yakin olduğu için kizilayda bir kursa gitmeliydim.ancak hangi kurslar vardi bilmiyordum.bu yuzden arama motoruna Yks Kursu Kızılay yazdim.ekranda çıkan listeyi görünce gozlerime inanamadim.yks kursu kizilayda bu kadar cok muymuş diye büyük bir şaşkınlık yaşadım.simdi işim daha zordu.bu kadar cok kurum arasindan bana uygun olani nasil seçecektim? arama motoruna bu sefer de “en iyi yks kursu kizilay” diye yazdim.karsima gene hic de az sayilmayacak kadat kurum adi cikti.

Bu kurumlar hakkinda yapilan yorumlari dikkatli bir sekilde inceledim. Bana seçeceğim kurum hakkinda oldukça yardimci oldu.yapilan yorumlari da referans alarak bi kurum hakkinda karar kildim.once bu kurumu internet üzerinde iyice araştırdım.ogrencilerinin sinavda göstermiş olduğu basarilar beni çok etkiledi.buyuk bir heyecanla hemen kurumuma gidip kaydimi yaptirma karari aldim.hizli bi sekilde hazirlanip kosarak kursa gittim.bes katli, temiz,bakimli bir binaydı.calisanlari cok kibardi.once rehberlik birimiyle görüştüm.sinava hazırlık surecinden, kaynaklardan,kamplardan,ogretmenlerden uzun uzun konustuk.gorusmem cok olumlu geçmişti.kaygilarim yok denecek kadar azalmışve buraya gelerek ne kadar doğru bir karar verdiğimi anlamistim.hemen kaydimi olup kaynak kitaplarimi alip sevinçle evimin yoluna koyuldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google
Spotify
Consent to display content from Spotify
Sound Cloud
Consent to display content from Sound
Desteğe Sor..
Merhaba,
Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak size danışmanlık sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
icra avukatı ankara ingilizce kursu türkiyenin en iyi seo uzmanı konya avukat mersin avukat