HEMEN BAŞVUR Kızılaydaki YKS dershaneleri | Kızılay Dershane

Kızılaydaki YKS dershaneleriKızılaydaki YKS dershaneleri

Kızılay ve YKS dershaneleri

Kızılaydaki yks dershaneleri başlıklı yazımda sizlere biraz başkentimiz olan Ankara’dan biraz Ankara’nın Kızılay semtinden ve en sonda Kızılay’daki yks dershanelerinden kısaca baksedeceğim.

13 Ekim 1923 yılı itibari ile başkent olan Ankara’nın şu an 5 buçuk milyon nüfusu vardır.başkentimiz olan Ankara siyasetinde merkezidir. Bütün bakanlıklar Türkiye Büyük Millet Meclisi Ankara’dadır. Geçmişten günümüze kadar çok fazla değişime uğrayan Ankara şimdilerde Türkiye’nin başkenti olmakla beraber Türkiye’nin en büyük metropol şehirlerinden birisidir ayrıca. Ankara’nın nüfus bakımından bazı ilçeleri Türkiye’deki çoğu ileden daha fazla nüfusa sahiptir. Bunların başında Keçiören ve Çankaya ilçeleri gelir. Ortala nüfus bu 2 ilçede 950 bin civarındadır.

Çankaya ilçesine bağlı Kızılay semti  Ankara’nın merkezi konumundadır. Ankara’nın bütün ilçe ve mahallelerinden rahat ulaşımın olduğu yer olan Kızılay insanların gezmek için olsun eğitim için olsun yada iş ve alışveriş için en çok uğradıkları yerdir. Kızılay’da Güvenpark insanların buluşma noktasıdır. Kızılayın her mahallesinde özl ve güzel eğlence alanları, kafeler, alışveriş yapabilmek için her tülü markanın mağzaları ve büyük küçük bir sürü eğitim kurumu vardır. Kızılay’daki yks dershaneleri diğer semtlerdeki dershanelere göre daha deneyimli hoca ve işi bilen idari kadrolar ile öğrencilere daha iyi şartlarda eğitim imkanı sunar.

Kızılay’daki yks dershaneleri başlıklı yazımda birazda kızılay ve dershanelerden bahsetmek isterim. Ankara eğitim anlamında Türkiye’de en iyi şartlara sahip olan ilimizdir. Ankara’nın her semtinde büyük kurumlar ve büyük yks kursları vardır. Ancak Kızılay’daki yks dershaneleri Türkiye standartlarının üzerinde eğitim imkanı sunar. Kızılay’da yks kursu dışında kpss dershaneleri dil kursları da oldukça fazladır.

Kızılay kursları

Son 4 – 5 yılda eğitim sisteminde çok fazla değişilik oldu. Bundan 4 yıl önce dershanelerin kapatılıp tmel liseye geçişin olduğu mezun gruplar içinde temel lise olan kurumlara 5 ana dersten sınava hazırlık kursu açılması imkanı sağlandı. Ayrıca çoğu temel liseye dönüşmeyen kurum ya kapandı yada özel eğitim kurumu, koçluk merkezi gibi isimler altında yarı kaçak bir şekilde eğitim vermeye başladılar. Gençlerimiz ve ebeveynleri devlet okullarında aldıkları eğitimden memnun kalmadıkları ve özel okulda okuyan öğrencilere göre geri kaldıklarını düşündükleri için bu tarz kurumlara gitmeye çalıştılar.

Kızılay’daki yks dershaneleri gençlerimize istedikleri eğitimi alabilmeleri adına biraz öncede söylediğim gibi özel eğitim kurumu yada koçluk merkezi altında eğitim vermektedirler.

Sizlere Kızılay’daki yks dershaneleri başlıklı yazım ile Ankara’dan ve Kızılay’daki yks dershanelerinden kısaca bahsetmeye çalıştım. Bir sonraki makalem de sizlere Ankara’nın en iyi butik dershanesi başlıklı yazım ile butik dershane kavramından ve ankara’daki butik dershanelerden kısacaca bahsetmeye çalışacağım.

Ankara dershane önerileri

Ankara dershane önerileri konusunda makalemde sizleri bilgilendireceğiz. Ankara ili, doğuda Kırıkkale, kuzeydoğuda Çankırı, kuzeybatıda Bolu, batıd...

← Devamını Oku

Ankaranın en iyi koleji

Ankaranın en iyi koleji başlığımızda sizlere ortaokul bölümümüzden bahsedeceğim.Ankaranın en iyi koleji öğrencilerini eğitim kurumuna alırken önce...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar