HEMEN BAŞVUR LİSEYE GİRİŞ SINAVI | Kızılay Dershane

LİSEYE GİRİŞ SINAVI

Kızılay Dershane LİSEYE GİRİŞ SINAVI


LİSEYE GİRİŞ SINAVI

Öğrencilik hayatının ilk geniş çapta olan sınavıdır liseye giriş sınavıdır. Öğrenciler ilk defa Türkiye çapında böyle bir sınava girecek ve hayatına şekil vermeye belirlemeye başlayacaklardır. Ve 2017-2018 eğitim öğretim yılında yapılacak olan liseye giriş sınavlarına  LGS az bir süre kaldı. Öğrenciler zaten bu kadar büyük çaplı bir sınava gireceği için stres yaşarken sınavın yaklaşması ile beraber daha çok stres altına girmektedir. Peki sınava az bir süre kala nasıl bir yol izlemelidir ? Evet dönemin başından bu yana eğitim hayatlarının iniş çıkışları oldu. Dönemin ilk başında sınav sistemi değişti. Yeni sınav sistemi bir türlü düzene oturtulmadı. Ama öğrencilerin bu üç aylık süreçte bunların hepsini bir kenara bırakıp derslere odaklanması gerekmektedir. Öğrencilerin sınava az bir süre kalması ve yaz aylarının gelmesi ile beraber dersi bir kenara bıraktığını görmekteyiz. Bu düşülen en büyük hatalardan biridir. Asıl öğrencinin derslere ağırlık vermesi gereken dönemdir. Stresi en aza indirerek derslerine odaklanmalıdır. Dönemin başında yaptıkları molaları, ödülleri bir kenara bırakmalı veya en aza indirmelidir. Çünkü unutmamak gerekir ki  iyi bir lise iyi bir üniversite ve iyi bir geleceğin kapılarını açmaktadır. Hayata ilk adımlarını ilk başarılarını atacak oldukları için lise daha büyük önem taşımaktadır.

Ankara Kızılay dershane olarak liseye giriş sınavına az bir zaman kala öğrencilerimizi hem psikolojik olarak hem de kaliteli eğitim ile beraber en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Ankara dershanesi olarak liseye hazırlanan öğrencilerimize sağladığımız avantajlardan kısaca bahsedelim. Ankara dershanesi bünyesinde yer alan öğrencilere bireysel etüt imkanları, zengin kaynaklar, alanında kendini geliştirmiş uzman öğretmen kadrosu, psikolojik danışmanlık, eğitim koçluğu desteği gibi sayısız imkan sağlamaktayız.

Ankara Kızılay dershane kayıt olarak liseye giriş sınavlarına en iyi şekilde hazırlanmak isteyen öğrencilerimizi kurumumuza davet ediyoruz.

Kızılay Dershane DİKKAT MATEMATİK!

DİKKAT MATEMATİK!

Matematikte yaşanan problemleri gidermek adına geçmişten günümüze çok sayıda yazılar, makaleler yazıldı. Konferanslar, eğitim seminerleri düzenlendi.

← Devamını Oku
Kızılay Dershane ZİRVEYE GİDEN YOLDA HEDEF!

ZİRVEYE GİDEN YOLDA HEDEF!

Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız gittiğiniz yolunda bir önemi yoktur. Bu söz hem günlük hayat için hem de iş hayatında bireye ders niteliğindedir. Öz...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar