HEMEN BAŞVUR ZİRVEYE GİDEN YOLDA HEDEF! | Kızılay Dershane

ZİRVEYE GİDEN YOLDA HEDEF!

Kızılay Dershane ZİRVEYE GİDEN YOLDA HEDEF!


ZİRVEYE GİDEN YOLDA HEDEF!

Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız gittiğiniz yolunda bir önemi yoktur. Bu söz hem günlük hayat için hem de iş hayatında bireye ders niteliğindedir. Özellikle de eğitim sürecinde sınava hazırlanan öğrencilerin hedef konusunda biçilmiş kaftandır. Sözü açtığımızda aslında öğrenci ne kadar başarılı olursa olsun veya ne kadar ders çalışırsa çalışsın hedefi olmadığı sürece çalıştıklarıyla bir yere varmaz. Eğitim sürecinde pek çok öğrencinin ders çalışmasının tek sebebidir hedeflerine ulaşmak. Bu sadece eğitim hayatında da geçerli değildir. İş hayatında terfi gibi hedefleri olan bireylerin bu uğurda gecesini gündüzüne kattığını görmekteyiz. Fakat bir bireyin hayatını ele aldığımızda ilk hedeflerini ilkokul sıralarında belirlemeye başlar. Ailelerinin söylentileri veya izlediği bir çizgi filmde bile çocuk ben ilerleyen yaşlarda astronot olmak bile ister. İlerleyen yıllarda bu hedef ve hayallerin yerini daha gerçekçi hedefler alır. Bu anlatıklarımızın hepsi normal bir durumdur. Asıl normal olmayan durum ise bireyin hedefinin olmamasıdır. Yazının başında bahsettiğimiz gibi hedef olmadığı sürece birey yoldan sapar. Ne kadar zeki bir öğrenci olursa olsun çalıştıkları bir işe yaramaz. Yarasa bile mutlu bir meslek hayatını kapılarını açmaz ona. Hedefler, hayaller bunlar bireyi hayatı boyunca ayakta tutan altın bir anahtadır. Bu yüzden öğrencilik hayatında üniversiteye veya liseye hazırlandığı süreçte hedefinin olması gerekmektedir. Hedefleri olduğu süreçte öğrenci sınav kaygısı, eğitim hayatının iniş çıkışlarına aldırmadan her zaman yoluna devam eder.

Kızılay dershanesi olarak öğrencilerimizin hedef belirleme ve bu yolda yardımcı olmaktayız. Verdiğimiz kaliteli eğitim ile beraber öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmada ailelerinden sonra en büyük destekçileri olmaktayız. Ankara dershanesi olarak öncelikle bünyemizde lise ve üniversiteye hazırlık sürecinde nasıl bir yol izlediğinden ardından da hedeflerini belirleme konusunda onlara nasıl destek olduğumuzdan bahsedelim. Ankara dershanesi olarak bünyemize kayıt olan öğrencilere zengin kaynaklar, bireysel etüt kolaylıkları, her hafta düzenlenen deneme sınavları, psikolojik danışmanlık desteği, aktif rehberlik kadrosu, uzman öğretmen kadrosu, yarıyıl kampları, matematik yaz kampı, butik eğitim anlayışı gibi sayısız imkan sunmaktayız. Öğrencileri en iyi şekilde sınava hazırlamanın yanında hedefleri olmayan ya da hedeflerinden emin olmayan öğrencilere destek sağlamaktayız. Bunu dönemin sonunda değilde dönemin başında yapmaktayız. Öğrenci kurumumuza ilk kayıtta öğrencileri eğitim koçları ile görüştürmekteyiz. Bu görüşmede öğrencilerin yetenekleri, başarıları ve hayalleri baz alınarak onlara hedeflerini belirleme konusunda yardımcı oluyoruz. Ankara dershanesinde yer alan eğitim koçları ve öğrencilerin görüşmesi ile beraber öğrenciye dönem içerisinde nasıl bir yol izlemesi gerektiğini belirlerler. Öğrenci dönem içerisinde bu yolu izleyerek belirlenen hedeflere ulaşır.

Kızılay dershane olarak kayıt olarak hedefleri olmayan öğrencilere hedef belirleyen hedefleri olan öğrencilere kaliteli eğitim ile destek olmak adına sizleride kurumumuza davet ediyoruz.

Kızılay Dershane LİSEYE GİRİŞ SINAVI

LİSEYE GİRİŞ SINAVI

Öğrencilik hayatının ilk geniş çapta olan sınavıdır liseye giriş sınavıdır. Öğrenciler ilk defa Türkiye çapında böyle bir sınava girecek ve hayatın...

← Devamını Oku

Kızılayın En İyi Dershanesi

Böyle bir liste hazırlamak oldukça zordur. Zira Kızılaydaki eski adıyla Dershaneler yeni adıyla Kızılay Özel Öğretim Kursları aşağıda listelenmiştir.

Devamını Oku →

İlgili Yazılar